مقایسه باتری خودرو ایرانی و خارجی

باتری ایرانی بخرم یا خارجی

باتری خودرو از جمله مهم‌ ترین قطعات موجود در داخل تمامی خودرو های سواری و سنگین است و سلامت آن، در عملکرد صحیح خودرو بسیار تأثیرگذار می‌ باشد. باتری‌ های خودرو نیز در انواع و برند های گوناگونی با توجه به نوع خودرو در بازار عرضه می‌ شوند و یکی از مهم‌ ترین سؤالات رانندگان در رابطه با خرید باتری، این است که باتری ایرانی بخرم یا خارجی؟ یکی از دلایل اصلی استارت خوردن و روشن شدن خودرو، عملکرد درست باتری است و بسیاری از رانندگان زمانی متوجه تعویض باتری خودرو می‌ شوند که خودرو روشن نشده و دیگر قادر به حرکت نخواهد بود. در تعریف کلی باتری خودرو، می‌ توان گفت که این قطعه وظیفه ذخیره انرژی و انتقال آن به تجهیزات الکتریکی خودرو را داشته و در واقع انرژی مورد نیاز جهت استارت خودرو و حرکت آن را به وجود می‌ آورد. باتری‌ های موجود در بازار داخلی امروز نیز دارای برند های متفاوتی از جمله برند های ایرانی و خارجی هستند که هر کدام نیز دارای ظرفیت‌ ها، آمپر و کیفیت‌ های گوناگونی می‌ باشند. در این مقاله نیز قصد داریم تا به مقایسه باتری خودرو ایرانی و خارجی و ویژگی های بهترین برند باتری خودرو پرداخته و کیفیت آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید باتری خودرو

به‌ طور کلی باتری های به‌ کار رفته برای خودرو دارای ۲ نوع اتمی و اسیدی هستند و هر کدام نیز دارای ویژگی‌ های متفاوتی می‌ باشند. در هنگام خرید باتری نیز به‌ طور حتم به نوع باتری و سازگاری آن با خودروی خود توجه نموده و مناسب‌ ترین آن را بر اساس خودرو های سواری و سنگین انتخاب نمایید.

از جمله نکات مهم در خرید باتری خودرو نیز می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • توجه به کیفیت باتری و طول عمر آن
 • توجه به گارانتی و خدمات پس‌ از فروش
 • توجه به برند و مدل باتری
 • توجه به تاریخ تولید و انقضای باتری
 • توجه به میزان آمپر و ظرفیت باتری
 • توجه به قیمت باتری
 • خرید آن از مراکز و مجموعه‌ های معتبر

بهترین برند باتری برای خودرو

همان‌ طور که گفته شد، یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید باتری، توجه به برند و کیفیت آن می‌ باشد. باتری‌ های خودرو دارای برند های ایرانی و خارجی هستند و باتری‌ های ایرانی در کارخانجات و شرکت‌ های داخل کشور تولید و عرضه می‌ شوند و باتری‌ های خارجی موجود در بازار داخلی نیز تولید شرکت‌ های خارجی در کشور هایی نظیر کره، چین و ترکیه می باشند. هر کدام از برند باتری های ایرانی و خارجی، به دلیل تولید در شرکت‌ های گوناگون دارای کیفیت های متفاوتی هستند و بنابراین از قیمت‌ های متفاوتی نیز برخوردار می‌ باشند. 

از بهترین برند های ایرانی باتری خودرو نیز می توان به برند پوشیتا، واریان، برنا باتری {گلوبال}، اوربیتال وغیره اشاره نمود.

نصب باتری در مشهد

باتری ایرانی بهتر است یا خارجی؟

از جمله ویژگی‌ های باتری ایرانی می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • باتری‌ های ایرانی به دلیل تولید در داخل کشور، دارای هزینه‌ های گمرک و حمل‌ و نقل نبوده و به‌ همین دلیل از قیمت پایین‌ تری نسبت به باتری های خارجی برخوردار می‌ باشند.
 • باتری‌ های ایرانی با توجه به شرایط آب‌ و هوایی موجود در داخل کشور تولید می‌ شوند و از این‌ رو دارای سازگاری بیشتری با انواع خودرو هستند.
 • کارخانجات و شرکت‌ های داخلی تولید باتری خودرو، از مدرن‌ ترین و به روز ترین تجهیزات و متریال ها استفاده کرده و به‌ همین‌ جهت باتری‌ های تولید شده داخلی دارای کیفیت‌ های بالایی هستند.
 • تمامی باتری‌ های ایرانی دارای خدمات پس‌ از فروش و گارانتی محصول هستند و مناسب برای انواع خودرو های سواری و سنگین می‌ باشند.
 • کیفیت موجود در باتری‌ های داخلی قابل برابری با باتری‌ های خارجی می‌ باشد.

از جمله ویژگی‌ های باتری خارجی می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • باتری های خارجی در ابعاد و اندازه‌ های بسیار گوناگونی تولید می‌ شوند و بنابراین مناسب برای انواع خودرو های داخلی و به‌ ویژه خارجی هستند.
 • بدنه به‌ کار رفته در ساخت باتری‌ های خارجی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بنابراین از دوام مناسبی نیز برخوردار می‌ باشند.
 • باتری‌ های خارجی به دلیل وارداتی بودن آن‌ ها، دارای هزینه‌ های حمل‌ و نقل و گمرک هستند و به همین دلیل از قیمت بالاتری نسبت به باتری های ایرانی برخوردار می‌ باشند.
 • باتری‌ های خارجی دارای طول عمر مناسب و کیفیت بالا در صفحات خود هستند.
 • باتری‌ های خارجی دارای تاریخ تولید قدیمی تری به دلیل وارداتی بودن آن‌ ها و نگهداری طولانی‌ مدت در گمرک هستند.
 • استفاده از گارانتی باتری های خارجی و تعویض آن‌ ها نسبت‌ به باتری‌ های داخلی بسیار دشوار تر است.

در پایان

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده در رابطه با مقایسه باتری خودرو ایرانی و خارجی، باتری‌ های ایرانی نسبت‌ به باتری‌ های خارجی دارای برتری بالاتری هستند و از قیمت مناسب‌ تری نیز برخوردار می‌ باشند. همچنین شما می‌ توانید با خرید باتری ایرانی، از تمامی خدمات پس‌ از فروش و ضمانت‌ نامه آن به‌ طور کامل استفاده نموده و علاوه‌ بر بهبود عملکرد خودروی خود و استفاده از یک محصول داخلی با کیفیت، به روند تولید در بازار داخلی کشور نیز کمک شایانی نمایید.

امداد باتری بزرگمهر در مشهد، تمامی خدمات نصب، عیب یابی و فروش انواع باتری خودرو را به مشتریان خود ارائه داده و دارای سال‌ ها سابقه فعالیت در این حرفه است. از جمله برند های معتبر باتری در این مجموعه نیز می‌ توان به برند واریان، گلوبال، پوشیتا، اوربیتال، زاگرس، شارک و غیره اشاره نمود.

شما می‌ توانید با خرید باتری از امداد باتری سراسری مشهد، از خدمات پس‌ از فروش و گارانتی باتری استفاده نموده و با یک تماس از خدمات تحویل و نصب باتری در مشهد رایگان در کم‌ تر از ۳۰ ثانیه نیز بهره‌ مند شوید.