روش های شارژ باتری ماشین 

معرفی ۵ روش شارژ باتری ماشین 

 همان طور که فناوری خودرو همچنان در حال توسعه و پیشرفت است، بنابراین فشار بیشتری نیز به باتری خودرو وارد می‌ شود. در نتیجه شارژ باتری به بخش مهمی از تعمیر و نگهداری در خودرو تبدیل شده و به اندازه بررسی فشار باد لاستیک‌ ها و همچنین سطح روغن، از اهمیت بسزایی برخوردار است. عوامل متعددی همچون برق دزدی ماشین، مشکل در دینام، تغییرات دما، روشن ماندن چراغ‌ های خودرو و غیره می‌ توانند سبب خالی شدن شارژ باتری شده و در حال حاضر نیز روش‌ های گوناگونی در شارژ باتری خودرو در دسترس هستند. در این مقاله قصد داریم تا با انواع روش‌ های شارژ باتری ماشین آشنا شده و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع روش‌ های شارژ باتری ماشین

از جمله انواع روش‌ های شارژ باتری ماشین، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از شارژر باتری 

شارژر های باتری خودرو، شارژر های کوچک در خودرو و قابل حمل هستند و یکی از بهترین روش‌ ها برای شارژ باتری ماشین می‌ باشند. این شارژر ها دارای کیفیت‌ ها و سرعت‌ های شارژ متفاوتی در بازار هستند و روش کاملاً ایمن در شارژ باتری خودرو هستند. در این روش از شارژ باتری، ابتدا خودرو را خاموش کرده و باتری را از خودرو جدا کنید. پس از تمیز کردن ترمینال‌ های باتری و بررسی الکترولیت آن، سیم منفی شارژر را به ترمینال منفی و سیم مثبت را به ترمینال مثبت باتری وصل کنید. سپس شارژر را به برق خانگی متصل کرده و پس از انجام تنظیمات آن، جهت عدم آسیب به باتری، شدت جریان شارژر را در حالت متوسط قرار دهید.

استفاده از دینام خودرو 

قطعه دینام در خودرو، وسیله‌ ای برای تأمین برق و شارژ باتری ماشین است و زمانی که این قطعه سالم باشد، می‌ تواند انرژی مورد نیاز برای باتری خودرو را فراهم کند. در هنگام خالی شدن شارژ باتری خودرو، زمانی که قطعه دینام سالم است، می‌ توانید مجدداً باتری را شارژ کرده که برای آن با توجه به نو و یا کهنه بودن باتری، به بازه زمانی ۱ الی ۲۰ ساعت زمان احتیاج خواهید داشت.

امداد باتری بزرگمهر در مشهد

 

استفاده از پنل خورشیدی 

یکی دیگر از مهم ترین روش‌ های شارژ باتری ماشین، استفاده از پنل خورشیدی است. در این روش با توجه به میزان نوری که از پنل دریافت می‌ شود، مدت زمان شارژ باتری خودرو متفاوت بوده و برای شارژ باتری در این روش، پنل را در قسمتی که دارای بیشترین دریافت نور خورشید است قرار داده و انبرک‌ های دستگاه را با توجه به استاندارد های آن به باتری متصل کرده و اجازه دهید باتری خودرو شارژ شود.

استفاده از روش باتری به باتری 

باتری به باتری کردن خودرو، یکی از رایج‌ ترین و پرکاربرد ترین روش‌ های شارژ باتری ماشین است. در این روش خودرویی که دارای باتری دشارژ است را در مقابل خودرویی که دارای باتری فول شارژ است قرار داده و هر دو ماشین را خاموش کنید. سپس گیره‌ های مثبت که به طور معمول دارای رنگ قرمز است را به پایانه‌ های مثبت هر دو باتری متصل کرده و یک سر گیره منفی یا مشکی رنگ را به پایانه منفی باتری فول شارژ وصل و سر دیگر آن را به یک پایه فلزی در خودرو حاوی باتری دشارژ وصل کنید. سپس خودرو حاوی باتری دشارژ را روشن کرده و اجازه دهید باتری شارژ شود. در صورت عدم استارت خودرو، مجدداً محل اتصال گیره‌ های کابل را بررسی کرده و دوباره استارت بزنید.


اینجا بخوانید: روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو‎‎

استفاده از آداپتور 

استفاده از آداپتور های لپ‌ تاپ، یکی دیگر از روش‌ های شارژ کردن باتری خودرو است. این روش از جمله روش‌ های رایج برای شارژ باتری خودرو نبوده و به مدت زمان بسیار بالایی احتیاج خواهد داشت. زیرا آداپتور های لپ‌ تاپ تنها دارای ۱۲ ولت هستند و بنابراین نمی‌توانند باتری خودرو را به صورت کامل شارژ کنند. در این روش امکان آسیب رسیدن به سیم لپ‌ تاپ وجود داشته و باتری خودرو نیز باید کاملاً سالم باشد.

در پایان 

امداد باتری بزرگمهر در مشهد، خدمات نصب و عیب یابی انواع باتری خودرو در محل را توسط تکنسین‌ ها و کارشناسان بسیار مجرب و متخصص به رانندگان ارائه می‌ دهد و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. رانندگان عزیز می‌ توانید جهت بهره‌ مندی از خدمات تحویل و نصب باتری در مشهد به صورت رایگان و در کمتر از ۳۰ دقیقه، با امداد باتری سراسری مشهد تماس حاصل نموده و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.