روش صحیح باتری به باتری کردن

روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو‎‎

باتری یکی از اصلی‌ ترین قطعات موجود در تمامی خودرو ها بوده و بدون آن خودرو روشن نشده و قدرت حرکت نخواهد داشت. باتری‌ هایی که در خودرو های امروزی استفاده می‌ شوند، توسط دینام موجود در خودرو شارژ شده و مدل‌ های باکیفیت آن می‌ توانند بیش‌ از ۵ سال بدون نیاز به تعویض یا شارژ مجدد کار کنند. بنابراین بهترین باتری‌ ها هم روزی شارژ آن ها تمام شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. دلایل گوناگونی سبب اتمام شارژ باتری های خودرو می‌ شوند که یکی از مهم‌ ترین آن‌ ها، روشن ماندن طولانی‌ مدت چراغ‌ های خودرو است. از دیگر عوامل نیز می‌ توان به تمام شدن عمر مفید باتری خودرو،  ایراد در اتصالات باتری و همچنین سیم‌ کشی غلط خودرو اشاره کرد.

در چنین شرایطی با عمل باتری به باتری می‌ توانید باتری خودرو را شارژ مجدد کرده و شروع به ادامه حرکت نمایید. روش‌ های مختلفی جهت باتری به باتری خودرو وجود دارند که ما در این مقاله نیز قصد داریم تا با انواع روش‌ های صحیح آن آشنا شده و آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه این مطلب با بررسی روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو با ما همراه باشید.

روش صحیح باتری به باتری کردن

روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو شامل مراحل زیر می شود:

  • باتری به باتری خودرو توسط لوازم و تجهیزات مورد نیاز

در مرحله اول برای‌ اینکه خود بتوانید به‌ تنهایی این روش را انجام دهید، نیاز به یک کابل اتصال باتری یا کابل سوسماری و همچنین یک باتری سالم و شارژ شده خواهید داشت. باتری سالم می‌ تواند بر روی خودرو به صورت نصب شده بوده و یا باتری سالم دیگری باشد که بر روی خودرو سوار نیست.

در این روش، باتری شارژ شده به‌ هیچ‌ عنوان نباید دارای هر گونه شکستگی و ترک خوردگی بر روی بدنه خود بوده و باتری سالمی که انتخاب می‌ نمایید نیز باید دارای آمپر مساوی با باتری شارژ شده باشد.

در مرحله بعد دو خودروی حاوی باتری شارژ شده و خودروی دیگری که دارای باتری سالم است را در کنار یکدیگر پارک کرده و هر ۲ خودرو را خاموش و سوئیچ‌ ها را ببندید.

در مرحله بعدی باید قطب‌ های مثبت و منفی در باتری را با قطب‌ های مثبت و منفی موجود در کابل سوسماری تطابق دهید. به‌ طور معمول کابل‌ های سوسماری جهت تشخیص بهتر قطب‌ های مثبت و منفی، به ۲ رنگ قرمز و مشکی ساخته می‌ شوند که رنگ مشکی دارای قطب منفی و رنگ قرمز دارای قطب مثبت است.

در مرحله بعدی قسمت قرمز کابل سوسماری را به یکی از بخش‌ های بدنه باتری دشارژ شده اتصال دهید. در این مرحله نیز سر دیگر کابل قرمز را به باتری سالم موجود در خودروی دیگر وصل نمایید. سپس همین مرحله را برای قسمت مشکی کابل سوسماری انجام داده و آن را به قطب منفی باتری سالم موجود در خودروی دیگر متصل کنید.

در مرحله بعد قسمت مشکی دیگر کابل سوسماری را به  پیچ سر کمک ماشین متصل نمایید. همچنین می‌ توانید آن را به نقاطی که موتور به شاسی اتصال می‌ یابد نیز وصل کنید.

پس‌ از طی تمامی این مراحل، ابتدا خودروی دارای باتری سالم را روشن کرده و پس‌ از گذشت ۱ الی ۲ دقیقه، خودروی دارای باتری شارژ شده را استارت زده و روشن نمایید. در صورت روشن نشدن خودرو، ابتدا تمامی مراحل طی شده را بررسی  کرده و اتصالات را چک کرده و مجدداً شروع به استارت نمایید. در صورت روشن شدن خودرو نیز ابتدا کابل مشکی را از باتری شارژ شده جدا نموده و سپس آن را از باتری سالم نیز جدا نمایید.

همچنین سپس سر قرمز کابل سوسماری را از باتری شارژ شده جدا و پس‌ از آن، آن را از باتری سالم نیز جدا نمایید.

  • شارژ باتری خودرو توسط امداد خودرو

یکی دیگر از رایج‌ ترین روش‌ شارژ باتری، استفاده از خدمات امداد خودرو می‌ باشد. شما می‌ توانید در هر کجای شهر، استان، جاده، خیابان و غیره که باشید، با شرکت‌ های امداد خودرویی معتبر نزدیک به خود تماس گرفته و درخواست امداد نمایید. شرکت‌ های امداد خودرویی نیز در کمترین زمان تعمیرکاران و تکنسین های خود را به محل فرستاده و تمامی مشکلات موجود در خودرو همانند شارژ شدن باتری خودرو را برطرف می‌ نمایند. از جمله معتبر ترین و شناخته‌ شده‌ ترین این امداد باتری در مشهد  امداد خودرو بزرگمهر می‌ باشد.

در پایان

امداد خودرو بزرگمهر در مشهد، یکی از بزرگ‌ ترین و شناخته‌ شده‌ ترین امداد خودرو ها بوده و دارای تکنسین‌ ها و تعمیرکاران بسیار ماهر و حرفه ‌ای است. این مجموعه علاوه‌ بر ارائه خدمات امدادی به مشتریان خود، خدمات فروش انواع باتری را نیز ارائه می دهد. از جمله محصولات این مجموعه نیز می توان به انواع باتری های کره ای، انواع باتری های آلمانی، محصولات صبا باتری و غیره اشاره نمود. در صورت درخواست امداد از شرکت بزرگمهر و انجام باتری به باتری در مشهد و یا خرید محصولات این مجموعه، می توانید توسط شماره های موجود در سایت اصلی تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.