باتری مناسب خودروی شما

باتری مناسب خودروی شما

یکی از مهم‌ ترین موضوعاتی که رانندگان در هنگام تعویض خود باتری خودروی خود با آن مواجه می‌ شوند، توجه به انتخاب بهترین باتری و مناسب با نوع خودروی خود می‌ باشد. قطعه باتری، در تمامی خودرو های داخلی و خارجی یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین قطعات موجود در آن‌ ها بوده و کیفیت و سلامت آن تأثیر مستقیمی بر نحوه عملکرد خودرو خواهد داشت. باتری های خودرو در انواع متفاوتی بر اساس نوع آمپر، کیفیت، شرکت سازنده و غیره در بازار موجود هستند و هر کدام نیز متناسب با نوع مشخصی از خودرو می‌ باشند. هرچه میزان کیفیت تجهیزات و قطعات موجود در باتری های خودرو نیز بالاتر باشد، باتری دارای دوام بیشتر و میزان شارژ شدن پایین‌ تر بوده و دارای عملکرد صحیح‌ تری در خودرو می‌ باشد. بنابراین در هنگام خرید باتری خودرو، بهتر است به برخی از نکات توجه نموده و مناسب‌ ترین و بهترین آن‌ ها را برای خودروی خود انتخاب نمایند.

نکات مهم در انتخاب باتری خودرو

از جمله نکات مهم در انتخاب باتری مناسب با خودروی خود، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

توجه به آمپر باتری

توجه به میزان ذخیره برق باتری خودرو، یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید باتری مناسب خودروی شما می‌ باشد. باتری های خودرو باکیفیت، دارای میزان آمپر استاندارد در خود هستند و بالاتر و یا پایین‌ تر از این میزان، می‌ تواند در عملکرد صحیح خودرو اختلال ایجاد کرده و سبب ایجاد حوادث و مشکلات بسیار زیادی شود. هرچه میزان تجهیزات الکتریکی با ظرفیت‌ های بالا همانند سیستم های صوتی در خودرو بیشتر بوده و میزان استفاده از این تجهیزات مانند کولر بسیار بیشتر باشد، بنابراین نیاز به باتری‌ هایی با ظرفیت بالاتر خواهید داشت.

توجه به سبک و محیط رانندگی

شرایط آب‌ و هوایی منطقه‌ ای که در آن در حال رانندگی مداوم هستید و نوع سبک رانندگی شما، تأثیر مستقیمی بر انتخاب باتری مناسب خودروی شما خواهد داشت. به‌ عنوان مثال مناطق دارای آب‌ و هوای بسیار گرم، می‌ تواند بر طول عمر باتری‌ های خودرو تأثیرگذار بوده و سبب کاهش آن‌ شود. زیرا حرارت بسیار بالا سبب خوردگی تجهیزات و قطعات داخلی باتری شده و می‌ تواند عملکرد آن را دچار مشکل نماید. بنابراین باتری‌ های اتمی گزینه مناسبی برای مناطق گرمسیر و باتری‌ های اسیدی برای مناطق سردسیری مناسب می‌ باشند.

توجه به نوع باتری

به‌ طور کلی باتری های خودرو دارای دو نوع سیلک اسید و اسیدی در بازار هستند و هر کدام نیز دارای ویژگی‌ های متفاوتی می‌ باشند. باتری‌ های سیلد اسید نسبت‌ به باتری‌ های اسیدی دارای دوام بالاتری هستند و به‌ دلیل عدم نیاز به بررسی مداوم، از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار می‌ باشند. جهت انتخاب باتری مناسب خودروی خود در نوع سیلد اسید یا اسیدی، می‌ توانید از تخصص کارشناسان امداد خودروی بزرگمهر در مشهد بهره‌ مند شوید.

نصب باتری در مشهد

توجه به ابعاد باتری

هر کدام از باتری‌ های موجود در بازار بر اساس خودرو های گوناگون، دارای ابعاد و اندازه‌ های متفاوتی هستند و در قالب‌ های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می‌ شوند. بنابراین انتخاب باتری مناسب با توجه به محل قرارگیری آن در داخل خودرو و ابعاد مناسب آن، در کیفیت عملکرد و طول عمر آن بسیار تأثیرگذار بوده و هر چه ابعاد باتری از جایگاه خود در خودرو کم‌ تر باشد، در اثر حرکت خودرو و تکان های شدید، دچار ضربه و آسیب‌ های جدی خواهد شد.

توجه به قطب مثبت و منفی

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب باتری مناسب خودرو، توجه به مکان قرارگیری قطب‌ های مثبت و منفی بر بدنه باتری می‌ باشد. باتری های باکیفیت و استاندارد، بر روی بدنه خود دارای مشخصات و علایم مثبت و منفی جهت تشخیص قطب‌ های خود هستند و شما می‌ توانید به‌ راحتی با مشاهده این علایم، از مکان قرارگیری قطب‌ های آن‌ ها مطلع شوید.

توجه به کیفیت باتری

باتری‌ هایی که دارای دوام و طول عمر مناسبی هستند و دارای عملکرد صحیح‌ تری مطابق با نیاز های شما در خودرو می‌ باشند، جزء باتری های بسیار با کیفیت و مرغوب محسوب می‌ شوند. همچنین این باتری‌ ها در هنگام خرید دارای ضمانت‌نامه و گارانتی محصول هستند و با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می‌ شوند.


اینجا بخوانید: باتری ایرانی بخرم یا خارجی

در پایان

امداد باتری سراسری بزرگمهر، تمامی خدمات عیب‌ یابی و نصب باتری‌ خودرو در مشهد را توسط تیم کارشناسی بسیار مجرب و متخصص خود به مشتریان ارائه داده و دارای سال‌ ها سابقه و تجربه در این حرفه است. این مجموعه علاوه‌ بر ارائه خدمات خود، انواع باتری‌ های خودرو را نیز در کیفیت های بالا و قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می‌ کند و جهت استفاده از خدمات این مجموعه و یا خرید باتری مناسب برای خودروی خود، می توانید با شرکت بزرگمهر تماس حاصل نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.