راهکار های خالی شدن باتری ماشین

وقتی باتری ماشین خالی می‌ شود چه باید کرد؟

آیا تا به‌ حال با مشکل خالی شدن باتری ماشین مواجه شده‌ اید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله. تمامی رانندگان حداقل برای یک‌ بار با خالی شدن باتری ماشین مواجه شده اند. خالی شدن ناگهانی باتری ماشین، این مشکل را برای رانندگان به وجود می‌ آورد که حال چه اتفاقی برای ماشین می‌ افتد و چه اقدامی را باید انجام دهند. بدترین بخش این اتفاق نیز این است که آن‌ ها نمی‌دانند با چه بخش‌ هایی باید تماس بگیرند و برای حل مشکل خود درخواست کمک کنند. به‌ خصوص اگر این اتفاق در خارج از زمان ساعات کاری تعمیرگاه‌ ها و مراکز تعویض باتری رخ دهد، می‌ تواند مشکل را دو چندان کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات مهم و راهکار های مهم هنگام خالی شدن باتری ماشین آشنا نموده و هر کدام از آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم.

همچنین لازم به ذکر است که مراکز امداد خودرو مشهد همانند امداد باتری بزرگمهر  به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده خدمت‌ رسانی به رانندگان هستند و شما می‌ توانید در هنگام خالی شدن باتری ماشین، با این مرکز تماس حاصل نموده و درخواست امداد نمایید.

علایم خالی شدن باتری ماشین

باتری، یکی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین قطعات موجود در ماشین است و وظیفه اصلی آن تأمین نیروی لازم جهت استارت و حرکت خودرو می‌ باشد. وجود هرگونه مشکل و ایراد در هر کدام از تجهیزات باتری خودرو و یا خالی شدن آن، می‌ تواند در عملکرد خودرو تأثیر مستقیم گذاشته و بنابراین سبب عدم استارت و روشن نشدن آن شود. از جمله نشانه‌ های خالی شدن باتری ماشین نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم عملکرد صحیح موتور
 • استارت نخوردن و روشن نشدن ماشین
 • شنیده شدن صدای کلیک در زمان روشن شدن خودرو
 • روشن شدن چراغ چک
 • عدم عملکرد صحیح تجهیزات برقی ماشین
 • روشن نشدن ماشین در هوای سرد و زمستانی

خالی شدن باتری ماشین به چه معناست؟

خالی شدن باتری ماشین، در واقع همان دشارژ شدن و یا خوابیدن باتری است و در واقع نشان‌ دهنده‌ عدم عملکرد باتری و عدم تأمین نیروی مورد نیاز برای استارت و روشن شدن خودرو می‌ باشد. زمانی‌ که باتری ماشین خالی و یا دشارژ می‌ شود، به‌ معنای وجود مشکل در سیستم برق‌ رسانی خودرو است و از جمله علت های خالی شدن باتری ماشین نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایراد و مشکل در تجهیزات باتری
 • مشکل در دینام ماشین
 • روشن ماندن چراغ‌ های جلو و داخل کابین در هنگام پارک خودرو
 • ایراد و مشکل در سیستم شارژ خودرو
 • ایراد در اتصالات و کابل های باتری
 • کهنه بودن باتری
 • ایراد در سوئیچ چراغ‌ های خارجی و داخلی ماشین

باتری به باتری در مشهد

 

راهکار های مهم در هنگام خالی شدن باتری ماشین

از جمله راهکار های مهم در هنگام خالی شدن باتری ماشین، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

باتری به باتری

یکی از رایج‌ ترین راه‌ های مقابله در هنگام مواجهه با باتری خالی شده، راه‌ اندازی سریع آن توسط عملکرد باتری به باتری است. برای انجام عمل باتری به باتری و احیای باتری ماشین خود، به‌ طور حتم نیاز به یک خودروی دیگر دارید. در این روش خودروی دیگر را در کنار خودروی خود پارک کرده و توسط کابل های بسیار با کیفیتی که تهیه کرده‌اید، یک‌ سر گیره قرمز رنگ را به قطب مثبت باتری خود وصل کرده و گیره قرمز رنگ دیگر را به ترمینال مثبت ماشین دیگر وصل نمایید. همچنین گیره مشکی را نیز به ترمینال منفی باتری خود و گیره مشکی دیگر را به یک سطح فلزی رنگ نشده روی ماشین خود که نزدیک به باتری نیست وصل نمایید. سپس شروع به روشن کردن ماشین نمایید.


اینجا بخوانید: روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو

جامپ استارت

جامپ استارت، دستگاهی بسیار کاربردی برای شارژ کردن باتری‌ های خالی‌ شده ماشین است و توسط آن می‌ توانید در کوتاه‌ ترین زمان باتری ماشین را شارژ کرده و خودرو را راه‌ اندازی کنید.

بررسی اتصالات باتری

در برخی مواقع علت خوابیدن باتری خودرو و کار نکردن آن، وجود مشکل در اتصالات و کابل های باتری و شل شدگی آن‌ ها می‌ باشد. در چنین مواقعی با احتیاط کامل، در صورت شل شدگی اتصالات باتری، آن‌ ها را سفت نموده و مجدداً شروع به استارت نمایید. جهت انجام این کار بهتر است از تجهیزات عایق استفاده کنید.

هل دادن ماشین

یکی دیگر از روش‌ های روشن کردن ماشین با باتری خوابیده، هل دادن آن است. هل دادن ماشین برای روشن شدن همیشه کاربردی نبوده و در صورت روشن نشدن خودرو، باید روش باتری به باتری را انجام دهید.

خرید باتری جدید

آخرین راه‌ حل برای مقابله با زمانی‌ که باتری ماشین خالی می‌ شود، خرید باتری جدید و تعویض باتری قدیمی است. شما می‌ توانید در هنگام خالی شدن باتری خودرو و عدم انجام هر کدام از راه‌ حل‌ های ذکر شده، با مراکز امداد باتری که به‌ صورت شبانه‌ روزی دارای فعالیت هستند، تماس حاصل نموده و درخواست تکنسین همراه با باتری جدید نمایید.

در پایان

مجموعه بزرگمهر تحت عنوان امداد باتری سراسری مشهد، با بهره‌ مندی از بهترین و مجرب‌ ترین تکنسین های خود، در زمینه نصب و عیب‌ یابی باتری خودرو در محل مشغول به فعالیت بوده و دارای سال‌ ها سابقه و تجربه در این حرفه است. این مجموعه خدمات تحویل و نصب باتری را به‌ طور رایگان در کم‌ تر از ۳۰ دقیقه به مشتریان خود ارائه می‌ دهد و علاوه‌ بر خدمات امدادی، دارای فروشگاهی بزرگ از بهترین و باکیفیت‌ ترین باتری های داخلی و خارجی می‌ باشد. شما عزیزان می‌ توانید جهت خرید و یا تعویض باتری در محل در مشهد ، با امداد باتری سراسری مشهد تماس حاصل نموده و علاوه‌ بر بهره‌ مندی از خدمات این مجموعه، گارانتی و ضمانت‌ نامه باتری را نیز دریافت نمایید.